GMINA STAROŹREBY ::: POWIAT PŁOCKI ::: WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

BEZPIECZNE WAKACJE 2021

25 czerwca, 2021

Drodzy Rodzice, Droga Młodzieży!
Już jutro ostatni dzień roku szkolnego, przed nami okres 2-miesięcznych wakacji. Dla dzieci i młodzieży jest to czas beztroski i odpoczynku od codziennych obowiązków szkolnych, a dla rodziców – odpoczynku od monitorowania postępów dziecka w nauce i dbałości o realizowanie przez dziecko obowiązku szkolnego. I bardzo dobrze! Jest to również czas spędzania czasu wolnego w różnych formach. I też bardzo dobrze! Ale chwileczkę… Nie zapominajmy w tym czasie o jakże ważnych relacjach: Rodzic – Dziecko, by te wakacje były BEZPIECZNE.
W związku z powyższym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Staroźrebach realizuje projekt socjalny pn: „Bezpieczne wakacje – siła dialogu”. Celem tego projektu jest edukacja rodziców, dzieci i młodzieży pod kątem niebezpiecznych zachowań (głównie zażywania narkotyków) oraz właściwej reakcji na nie, ale także pod kątem umiejętności słuchania dziecka, dostrzegania jego problemów oraz zrozumienia rodzica przez dziecko – postawienia się na jego miejscu.
Musimy pamiętać, że dzieci popełniają błędy, ale dorośli również nie są od nich wolni. Edukujmy się w każdym wieku. Rozmawiajmy o tym z innymi rodzicami, dzielmy się doświadczeniami.
W ramach projektu socjalnego do końca czerwca 2021 r. będziemy udostępniać Państwu materiały edukacyjne, w tym:
Filmy:
Siła dialogu”
Bądź dorosły – słuchaj dzieci”
Bądź dorosły – słuchaj dorosłych”
Poradniki:
Zachęcamy mieszkańców Staroźreb do zapoznania się z prezentowanym materiałem, nawet jeśli wydaje nam się, że problem nas nie dotyczy.
W ramach projektu socjalnego, jest możliwość umówienia się na indywidualną rozmowę, poradę z terapeutą ds. uzależnień (02.07.2021 r., 06.08.2021 r.), psychologiem (21.07.2021 r, 18.08.2021 r.), prawnikiem (21.07.2021 r, 18.08.2021 r.) oraz mediatorem rodzinnym (27.07.2021 r., 31.08.2021 r.) – w zależności od potrzeby. Wizyta będzie wówczas nieodpłatna, indywidualna, spotkania będą odbywały się w Staroźrebach ze specjalistami z Płocka.
Jeżeli Będziecie Państwo czuli potrzebę spotkania się ze specjalistą należy zadzwonić pod numer 509-416-391. Wówczas zostaną Państwo umówieni na konkretną godzinę (godz. 16.00 – 19.00). Jeżeli będą Państwo chcieli zachować anonimowość – podacie tylko inicjały swojego imienia i nazwiska.

Last modified: 27 czerwca, 2021

Comments are closed.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status