GMINA STAROŹREBY ::: POWIAT PŁOCKI ::: WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

Program „Rodzina 500+” – nowy okres świadczeniowy

16 marca, 2021

Nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+” będzie trwał od 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku. Od 1 lutego mogliście Państwo już składać wnioski o „500+” drogą internetową. Dostępne są trzy opcje: bankowość elektroniczna, portal Empatia oraz PUE ZUS. Papierowy wniosek będzie można złożyć od 1 kwietnia w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Staroźrebach. Należy pamiętać, iż nowe wnioski muszą złożyć wszyscy uprawnieni do świadczenia 500+ – także ci, którzy obecnie je otrzymują.
Szczególnie uczulamy o terminach wypłat świadczenia 500+ w nowym okresie świadczeniowym. Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku. W przypadku kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku. Natomiast jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku. Jednak apelujemy, by nie odkładać złożenia wniosku na tzw. „ostatnią chwilę”, a co ważniejsze – nie przeoczyć terminu 30 czerwca, bowiem złożenie  wniosku po 30 czerwca, oznacza, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone, ale świadczenie wypłacone będzie od miesiąca złożenia wniosku. Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

Papierowe wnioski na nowy okres zasiłkowy dostępne będą w siedzibie GOPS w Staroźrebach od dnia 15 marca 2021 roku. Z uwagi na obowiązujący stan epidemii, brak możliwości wypełniania wniosków na miejscu.  Bardzo prosimy o składanie wypełnionych, kompletnych wniosków i minimalizowanie czasu pobytu w Ośrodku.

Last modified: 16 marca, 2021

Comments are closed.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status