GMINA STAROŹREBY ::: POWIAT PŁOCKI ::: WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

PROJEKT SOCJALNY „PRECZ WIRUSOWI – DO ŚWIĄT GOTOWI”

24 grudnia, 2020

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Staroźrebach w ramach projektu socjalnego „PRECZ WIRUSOWI – DO ŚWIĄT GOTOWI” podjął działania, które miały na celu wsparcie osób, które chorują/chorowały na koronawirusa bądź mają/miały w rodzinie osoby chore. Wirus ten przejął kontrolę nad naszym życiem: pokrzyżował plany, zakłócił rodzinną radość, zawodowy porządek, wewnętrzny spokój – obawa o zdrowie swoje i swoich najbliższych paraliżowała.
Naszym celem było wzbudzenie poczucia u rodzin, których dotknęły negatywne skutki związane z wirusem, że nie są marginalizowani, ani społecznie wykluczeni, ale są członkami naszego społeczeństwa gminnego, bez względu na ich mniejsze bądź większe problemy.
Nie zapomnieliśmy również o mieszkańcach naszej gminy, którzy są w grupie ryzyka zachorowania na COVID-19: osoby w podeszłym wieku oraz osoby chore, których układ odpornościowy jest słaby.
Mieszkańcy powinni mieć świadomość, że w czasie trwającej pandemii pamiętamy o nich i że mogą liczyć na pomoc pracowników GOPS. W tym roku, w okresie przedświątecznym skupiamy się właśnie na WAS!
Jednocześnie serdecznie dziękujemy Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu za włączenie w nasz projekt dzieci i pracowników szkoły poprzez przygotowanie i przekazanie nam ozdób świątecznych, które wręczaliśmy każdej osobie objętej projektem.

Last modified: 28 grudnia, 2020

Comments are closed.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status