GMINA STAROŹREBY ::: POWIAT PŁOCKI ::: WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO)

12 stycznia, 2022

Szanowni Państwo,
Od 1 stycznia 2022 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje kolejne ważne programy rządowe – Rodzina 500 plus oraz program Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO).
Ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz o rodzinnym kapitale opiekuńczym ustaliły, że to właśnie ZUS będzie realizować te programy, będzie przyjmować wnioski (wyłącznie elektronicznie), ustalać prawo i wypłacać świadczenia.
Rodzina 500+ czyli świadczenie wychowawcze 500+ przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat niezależnie od dochodów w rodzinie.
Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) przysługuje na dziecko w wieku od 12 do 35 miesiąca życia. Świadczenie nie zależy od dochodu rodziny i wyniesie w sumie do 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko.
W imieniu Pani Donaty Szopińskiej Frąszczak – Dyrektora Oddziału ZUS w Płocku przekazujemy Państwu linki na stronę internetową ZUS, gdzie można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące programów oraz instrukcje wypełnienia wniosków:
Link: Rodzinny Kapitał Wychowawczy (RKO)

https://www.zus.pl/…/1/rodzinny-kapital-opiekunczy/3068250

Emilia Ciećwierz-Domańska
Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Staroźrebach

Last modified: 12 stycznia, 2022

Comments are closed.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status