GMINA STAROŹREBY ::: POWIAT PŁOCKI ::: WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

Spotkanie z Seniorami Gminy Staroźreby

29 października, 2020

Dnia 22 października 2020 r. odbyło się pierwsze spotkanie z Seniorami Gminy Staroźreby w ramach projektu socjalnego „Aktywny i Świadomy Senior”.
Dzięki współpracy z Posterunkiem Policji w Staroźrebach Seniorzy dowiedzieli się jakie przedmioty znajdujące się w otoczeniu ich wnuków, mogą świadczyć że znaleźli się w niebezpieczeństwie świata używek. Odbył się pokaz różnych substancji imitujących poszczególne rodzaje używek oraz przedmiotów wykorzystywanych do ich zażywania, rozdrabniania, przechowywania, itp.
Drugą część spotkania umilił nam założyciel stowarzyszenia Mężczyźni Przeciw Przemocy z Warszawy – Paweł Biegalewski – prowadzący Punkt Profilaktyczno-Konsultacyjny dla podejmujących zachowania ryzykowne dzieci, młodzieży i młodych dorosłych z terenu powiatu płockiego. Tematem jaki poruszał Pan Paweł były „Ryzykowne zachowania dorastających wnuków oraz ich rozpoznawanie przez babcie i dziadków”. Seniorzy ochoczo włączyli się w dyskusję z zaproszonym specjalistą.
Całe spotkanie, pomimo trudnych tematów jakie na nim poruszano, przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze.
Z uwagi na dynamicznie zmieniające sią sytuację związaną z Covid-19, nie ma pewności czy odbędą się kolejne dwa spotkania „Aktywnych i Świadomych Seniorów”. Jeżeli nie będzie takiej możliwości, materiały i atrakcje jakie na nie zaplanowano, dotrą do domów Seniorów w formie dostosowanej do naszych możliwości organizacyjnych.
Drodzy Seniorzy! Serdecznie dziękujemy Wam, za Wasz wkład w wychowywanie młodego pokolenia!
Wójt Gminy Staroźreby – Kamil Groszewski
Kierownik GOPS w Staroźrebach wraz z pracownikami socjalnymi

Last modified: 29 października, 2020

Comments are closed.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status