GMINA STAROŹREBY ::: POWIAT PŁOCKI ::: WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

Szanowni Mieszkańcy – OSZCZĘDZAJMY WODĘ!

26 czerwca, 2021

W ciągu ostatnich kilku lat borykamy się z problemem suszy. Obniżają się poziomy wód gruntowych, a ilość wody pitnej pobieranej na Stacjach Uzdatniania Wody niepokojąco zbliża się do górnych granic określonych w pozwoleniach wodnoprawnych (ich przekroczenie skutkować będzie sankcjami karnymi). Wobec powyższego Zarząd Zakładu Gospodarki Komunalnej Gminy Staroźreby Sp. z o.o. prosi Państwa o rozsądne korzystanie z wody dostarczanej siecią wodociągową. Prostymi działaniami prowadzonymi w każdym gospodarstwie możemy zaoszczędzić duże ilości wody. Oto kilka przykładów do zastosowania w naszych domach:

  1. Zamień wannę na prysznic – weź szybki prysznic zamiast kąpieli;
  2. Zainwestuj w zmywarkę i zastąp tradycyjne zmywanie naczyń;
  3. Napraw cieknące krany i nieszczelne spłuczki WC;
  4. Zakręcaj kran podczas mycia zębów i golenia;
  5. W trakcie mycia rąk nie odkręcaj kranu do końca;
  6. Nie wylewaj raz wykorzystanej wody jeżeli może ona zostać wykorzystana ponownie;
  7. ZBIERAJ  DESZCZÓWKĘ  W  OGRODZIEa następnie wykorzystaj ją do podlewania roślin.

Nadmierne i lekkomyślne zużywanie wody może skutkować przerwani technicznymi w jej dostawie do odbiorców, a gdy te działania nie przyniosą oczekiwanego efektu zmuszeni będziemy do czasowego wyłączania stacji uzdatniania wody. W kwestii przypomnienia:

  1. Woda wodociągowa przeznaczona jest przede wszystkim do spożycia przez ludzi, a także zaspakajania ich podstawowych potrzeb socjalno-bytowych;
  2. Do podlewania warzyw, kwiatów, trawników oraz innych roślin znajdujących się w naszym obejściu w zupełności wystarczająca będzie woda deszczowa;
  3. Zabronione jest pobieranie wody z hydrantów oraz podlewanie wodą wodociągową upraw polowych.

Last modified: 27 czerwca, 2021

Comments are closed.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status